/Meso Intense Home Kit
product detail 1

Meso İntense

Meso Intense Home Kit

1

Meso Intense Hair Care Therapy: Home Kit

Saç dökülme sorunun etkin ve uzun süreli çözümü için, profesyonellerden alınan yardımın yanı sıra kişilerin evde uygulayabilecekleri destek tedaviler büyük önem taşır.

Bu amaçla evde kullanıma yönelik geliştirilen Meso Intense Hair Care Therapy: Home Kit kutusunda; 5 ml’lik flakonların içinde özel formülasyonu ile geliştirilmiş Meso Intense ürünü bulunur. Bu maddeler sayesinde saç kökleri güçlenir, saçların uyku fazından büyüme fazına geçişi sağlanır, saç telleri kalınlaşır ve dökülme durur.

 

Her bir flakonun içeriği şöyledir:

Procapil %5: Etkinliği yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olan procapil güçlü bir saç dökülmesi karşıtı kompleksidir. Aynı zamanda saç köklerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Saç dökülmesinden sorumlu üç temel olguyu hedefler:

  • Testosteronu DHT’ye dönüştüren 5α-redüktazın inhibe edilmesi
  • Yetersiz kan dolaşımın arttırılması
  • Saçın dermal papillaya tutunmasının sağlanması

 

Saw Palmetto: Hem kadın hem de erkeklerde testosteron hormonu bulunur (evet kadınlarda da bulunur). 5 alfa redüktaz adı verilen enzim, testosteron hormonunun DHT (dehidrotestosteron)’ye dönüşmesine neden olur. Bazı kişilerde genetik olarak saç köklerinin DHT hormonuna karşı duyarlılığı çok fazladır ve bu nedenle saç dökülmesi yaşarlar (buna erkek tipi saç dökülmesi denir). Saw palmetto; cüce palmiyesi de denir; 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek (etkisiz hale getirerek) saç dökülmesini durduran bir bitkidir. Üstelik yan etkisi de bulunmamaktadır. (5 alfa redüktaz üzerine etki eden kimyasal ürünlerin farklı pek çok yan etkisi bulunur)

 

Biotin (H vitamini/ B7 vitamini): Vücutta doku oluşumunu ve yenilenmesini destekleyen bir vitamindir. Saç ve tırnakların için oldukça önemlidir çünkü saç oluşumu için temel protein olan keratinin üretiminde görev alır.

 

E vitamini: Kan dolaşımını arttırır, PH seviyesini dengeler, antioksidan etki gösterir ve nem sağlar.

 

At kuyruğu: At kuyruğu bitkisi anti oksidan içeriği sayesinde saç büyümesini teşvik etmektedir. Ayrıca kan dolaşımını arttırıcı etkisi de bulunmaktadır.

 

Papatya ekstraktı: Papatya ekstresi C vitamini açısından oldukça güçlüdür. Aynı zamanda saça parlaklık ve güç kazandırır.

 

Elma ekstraktı: İçinde procyanidin B-2 maddesi bulunur bu madde saçın büyümesine yardımcıdır.

 

Cadı fındığı: Makadamia olarak da adlandırılan bu bitki  yağ asitleri, fosfor, demir, vitamin ve kalsiyum içerir. Saçın onarılması ve nem dengesini korumasında etkilidir.

Biberiye ekstraktı; Vitamin ve minerallerle dolu bu antioksidan bitki saç üzerinde de anti-oksidan etki göstererek saç köklerini güçlendirir. Saç büyümesini destekler,

Meso Intense Hair Care Therapy uygulamasıyla alınan profesyonel desteğin tamamlayıcısı olarak ya da tek başına Meso Intense Home Kit’i güvenle kullanabilirsiniz.

 

Meso Intense Home Kit Kullanımı için; flakonun kapağını çıkarın ve plastik damlalığı takın. Ürünü saç derinize damlatın. Parmak uçlarınızla masaj yaparak ürünün saç derisine uygulayın. Uygulama sonrası durulama gerekmemektedir.

  •  

Ücretsiz Kargo

750 TL üzeri siparişlerde

Kolay İade

Sadece telefon numarası ile.

Hızlı Kargo

Aynı gün kargolanır.

İade Politikası

Herhangi bir nedenle 60 gün içinde iade